fbpx
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Drenaż Limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest to masaż który wpływa na układ chłonny. Ma za zadanie redukcję obrzęków wynikającą z układu limfatycznego, pobudza również przemianę materii w tkance przez co wspomaga proces odchudzania. Masaż taki może być wykonany ręcznie lub przez specjalnie urządzenie do kompresjoterapii. Zawiera specjalne mankiety podzielone na komory, gdzie zostaje umieszczona obrzęknięta kończyna.

Celem zabiegu jest przywrócenie fizjologicznego drenażu limfatycznego. Przebieg masażu jest zależny od tego na jakie węzły chłonne chcemy działać. Efekt drenażu widoczny jest już po pierwszej terapii, zaleca się skorzystanie z całej serii zabiegów.

Wskazaniem do drenażu limfatycznego są obrzęki pochodzenia limfatycznego, tłuszczowego, pourazowe, pooperacyjne. Jest również wskazany u kobiet po mastektomii, gdzie zatrzymanie limfy jest bardzo częstą konsekwencją.

Drenaż limfatyczny ma też zastosowanie podczas regeneracji powysiłkowej w celu likwidacji uczucia ciężkości nóg, czy redukcji cellulitu.
Wspomagającą w drenażu limfatycznym możemy użyć specjalnych plastrów do kinesiotapingu, przyklejonych w odpowiedni sposób przez fizjoterapeutę.


Zapraszamy na zabieg.
Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

lub umów się przez: Znanego Lekarza