fbpx
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

drenaż limfatyczny za pomocą nogawek boa

Drenaż Limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest to masaż, który wpływa na układ chłonny. Ma za zadanie redukcję obrzęków wynikającą z układu limfatycznego a także pobudza przemianę materii w tkance przez co wspomaga proces odchudzania. Drenaż wykonujemy ręcznie lub za pomocą specjalistycznego urządzenia do kompresjoterapii. Takie urządzenie składa się ze specjalnych mankiet podzielonych na komory, którą umieszczamy na obrzękniętą kończynę (zobacz więcej).

Celem masażu jest przywrócenie fizjologicznego drenażu limfatycznego. Przebieg masażu jest zależny od tego na jakie węzły chłonne chcemy działać. Efekt drenażu widoczny jest już po pierwszej terapii, jednak zaleca się skorzystanie z całej serii zabiegów.

Wskazaniem do masażu limfatycznego są przede wszystkim obrzęki pochodzenia limfatycznego, tłuszczowego, pourazowe a także pooperacyjne. Dodatkowo wskazany jest u kobiet po mastektomii, gdzie zatrzymanie limfy jest bardzo częstą konsekwencją.

Drenaż limfatyczny ma dodatkowo zastosowanie podczas regeneracji powysiłkowej w celu likwidacji uczucia ciężkości nóg, czy redukcji cellulitu.
Drenaż możemy wspomóc przy użyciu specjalnych plastrów do kinesiotapingu, przyklejonych w odpowiedni sposób przez fizjoterapeutę.


Zapraszamy na zabieg.
Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

lub umów się przez: Znanego Lekarza