; Fala Uderzeniowa Kraków - Atrakcyjne Ceny - Doświadczeni Fizjoterapeuci
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

fizjoterapeuta wykonujący zabieg falą uderzeniową

Zabieg falą uderzeniową

urządzenie do fali uderzeniowej wykorzystywany w fizjoterapii

Fala Uderzeniowa Kraków

Fala Uderzeniowa pozaustrojowa terapia (ang. ESWT – Extracorporeal Shockwave Therapy) jest zaliczana do jednej z metod fizykoterapii.

Polega na gwałtownym wzroście ciśnienia gazów o bardzo wysokiej amplitudzie, które tworzy urządzenie, a następnie przenosi w obrębie tkanki za pomocą głowicy. Efekt fali uderzeniowej może wzrosnąć do 100 MPa, po czym osiągnąć wartość ujemną. Zabieg nie może być wykorzystywany w ostrych stanach zapalnych i zaraz po urazie. Terapia falami uderzeniowymi powoduje niewielkie urazy uszkodzonych tkanek. Innymi słowy, wywołanie mikrourazów aktywuje proces autoregeneracji organizmu. Następnie, reakcja gojenia wytwarza w tkance nowe naczynia krwionośne i zwiększa dostarczanie składników odżywczych do dotkniętego obszaru. Efekt fali uderzeniowej, przede wszystkim ma działanie:

 • Przeciwbólowe,
 • Poprawia metabolizm komórkowy,
 • Zmniejsza napięcie mięśniowe,
 • Polepsza krążenie krwi.

Jakie są zalety terapii?

Terapia falami uderzeniowymi to nieinwazyjna opcja w przypadku problemów, które czasami są trudne do wyleczenia. Co ważne, kuracja nie wyrządza szkód i nie powoduje powikłań, w przeciwieństwie do operacji. Jest skuteczna w zwalczaniu choroby zwyrodnieniowej i prostego zapalenia stawów. Dodatkowo niszczy nagromadzenie wapnia i soli oraz przywraca aktywność ruchową pacjentów.

Jak przebiega terapia falą uderzeniową?

Terapeuta lokalizuje uszkodzone tkanki za pomocą badania palpacyjnego. Następnie na obszar bólu nakładany jest żel, aby fale uderzeniowe mogły przedostać się do organizmu prawie bezboleśnie i bez utraty energii. Dalej specjalista przy pomocy głowicy urządzenia wprowadza fale w głąb ciała pacjenta kolistymi ruchami. Każda sesja zabiegu trwa od 5 do 10 minut w zależności od leczonego obszaru. Ogólnie wykonuje się od 2 do 3 sesji w ciągu 1 tygodnia. Co najważniejsze, większość pacjentów już po kilku zabiegach doświadcza eliminacji lub znacznego zmniejszenia bólu.

Jakie są wskazania do rehabilitacji z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Do najpopularniejszych wskazań należą na przykład:

 • Ostroga piętowa,
 • Łokieć tenisisty, golfisty,
 • Kolano skoczka, biegacza,
 • Entezopatia mięśni kulszowo-goleniowych,
 • Stany zapalne przyczepów mięśniowych,
 • Ból ścięgna Achillesa,
 • Zespół bolesnego barku.

 

Fala Uderzeniowa Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921