; Indywidualny Plan Żywieniowy - Doświadczony Dietetyk - Kraków
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

dietetyk kraków

Indywidualny Plan Żywieniowy – dopasuj posiłki do swojego życia

Wizyta prowadząca do ułożenia planu żywieniowego przebiega podobnie do konsultacji. Pacjent proszony jest o przygotowanie aktualnych badań laboratoryjnych w celu określenia obecnego stanu zdrowia i ewentualnych niedoborów mikroelementów. Następnie przeprowadzony zostaje wywiad medyczny zawierający podstawowe dane. Przede wszystkim informacje na temat przebytych chorób, zażywanych leków, ewentualnych alergii oraz nietolerancji pokarmowych. Ostatni etap to pomiary składu oraz masy ciała za pomocą bioimpedancji, a także pobranie wymiarów talii i bioder. Pozwala to na dokładną ocenę aktualnych warunków pacjenta oraz możliwość kontroli postępów na kolejnych wizytach.

Co zyskasz, posiadając własny plan żywieniowy?

Dzięki dokładnie przeprowadzonej analizie dietetyk jest w stanie przygotować system żywieniowy dopasowany idealnie nie tylko do stanu zdrowia pacjenta, ale także do jego upodobań dotyczących konkretnych produktów i posiłków. Po zindywidualizowaniu diety pacjent otrzymuje rozpiskę w wersji wydrukowanej oraz elektronicznej, którą wysyłamy na adres e-mail wraz z podsumowaniem wizyty.

W skład przygotowanej diety wchodzi pełen jadłospis wraz z konkretną listą produktów i sposobem ich przygotowania. Plan żywieniowy dostosowany jest do potrzeb i preferencji pacjenta (alergie, nietolerancje, ulubione produkty). Zawiera pełną informację dotyczącą zapotrzebowania kalorycznego i makroskładników. Wszelkie późniejsze zmiany zaleceń dietetyk udostępnia w aplikacji na telefon lub tablet, dzięki temu jadłospis jest na bieżąco aktualizowany.

Dobrze zorganizowany program dietetyczny nie tylko pomoże utrzymać idealną wagę ciała. Co najważniejsze zapewni organizmowi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy, minerały i pierwiastki śladowe oraz przyczyni się do ogólnego utrzymania zdrowia.

Aby skutecznie przestrzegać odpowiedniego tygodniowego planu żywieniowego i nie pozostawać zdrowia przypadkowi konieczna jest organizacja – zaplanowanie posiłków w ciągu dnia i odpowiednia dystrybucja jedzenia. Kluczowym krokiem tej organizacji jest więc świadome wykonywanie zakupów spożywczych. Konieczne jest przygotowanie odpowiedniej listy, określającej czego potrzebujemy i co chcemy kupić. Takie podejście jest gwarancją skutecznej zmiany nawyków i długiego zdrowia.

 

Sprawdź nasz cennik i umów się na wizytę.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921