; Kinesiotaping Kraków - Plastrowanie Dynamiczne - Zapisz się na wizytę.
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

kinesiotaping

Kinesiotaping

Kinesiotaping Kraków

Jedną z najbardziej barwnych metod pracy fizjoterapeuty rozpowszechnionej głównie przez zawodowych sportowców jest kinesiotaping.

To kojarzone przez większość pacjentów kolorowe plastry przyklejane na skórę. Materiał, z którego tworzone są taśmy, ma właściwości zbliżone do skóry, a jego budowa pozwala na nakładanie wzdłuż nadmiernie rozciągniętych lub zbyt skurczonych mięśni.

Działanie kinesiotaping polega na zwiększeniu przestrzeni pomiędzy skórą właściwą a powięzią co ułatwia mikrocyrkulację krwi i limfy oraz wspiera aktywację procesów samonaprawczych organizmu.

Kinesiotaping przede wszystkim wspomaga:

  • Wchłanianie wysięków, siniaków i obrzęków,
  • Zmniejszanie stanów zapalnych,
  • Poprawę mikrokrążenia krwi i limfy,
  • Pracę mięśni i stawów,
  • Walkę z dolegliwościami bólowymi stawów i kręgosłupa,
  • Leczenie blizn,
  • Odciążanie brzucha ciążowego.

Dynamic tape jest nowszą wersją kinesiotaping. Główna różnica polega na możliwościach elastycznych taśmy, która rozciąga się w każdym kierunku oraz wytwarza siłę wynoszącą kilka kilogramów. Dzięki swojej właściwości poprawia mobilność i funkcję stawu oraz wzmacnia efekt odciążenia osłabionych mięśni. W zależności od wariantu kolorystycznego taśmy posiadają różne napięcie. Absorbując obciążenia, wpływają na ruch stawów oraz pracę mięśni.

W jakich przypadkach warto skorzystać z kinesiotapingu?

Głównym wyznacznikiem do stosowania terapii są wszelkie dyscypliny sportowe na poziomie zawodowym. Sportowcy są pierwszymi użytkownikami techniki, ponieważ pozwala ona w szczególności na wzmocnienie mięśni i optymalizację wyników na zawodach.

Coraz częściej jednak taśmy aplikuje się w fizjoterapii dla sportowców amatorów w wielu różnych dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, tenis, bieganie, pływanie, fitness.

Z dobrodziejstw kinesiotapingu mogą korzystać również kobiety w ciąży. Plastrowanie wykonują położne lub wyspecjalizowani fizjoterapeuci. Pozwala w szczególności zwalczać bóle pleców, rwę kulszową, ale także osłabienia dna miednicy po porodzie.

K-taping jest także stosowany przez specjalistów w celu łagodzenia innych powszechnych patologii. Dzięki różnym technikom cięcia i dopasowania, taśma będzie w stanie dostosować się do każdej struktury i potraktować ją specyficznie. Tak więc będzie działać na więzadła, ścięgna, mięśnie, stawy, powięź, skórę itp. Oprócz tego kinesiotaping wykazuje również działanie na układ pokarmowy oraz przy problemie bolesnych miesiączek.

 

Kinesiotaping Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

 

Przeczytaj więcej:
Kinesiotaping w Fizjoterapii