fbpx
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

kinesiotaping

Kinesiotaping

Kinesiotaping

Kinesiotaping / Plastrowanie Dynamiczne

Jedną z najbardziej barwnych metod pracy fizjoterapeuty, rozpowszechnionej głównie przez zawodowych sportowców jest kinesiotaping.
To przede wszystkim, kojarzone już chyba przez każdego, kolorowe plastry, które przykleja się na skórę. Stworzone przez Japońskiego specjalistę dr Kenzo Kase w latach 70 ubiegłego wieku. Zaprojektował elastyczną taśmę, którą klei się opierając na kinezjologii- nauce o ruchu ciała człowieka. Materiał, z którego tworzone są plastry ma właściwości zbliżone do właściwości skóry. Potrafią się rozciągać wzdłuż do 130-140%.

Ich skuteczność polega na zwiększeniu przestrzeni pomiędzy skórą właściwą a powięzią, dzięki czemu ułatwia mikrocyrkulację krwi i limfy oraz wspomaga aktywację procesów samo naprawczych organizmu.

Kinesiotaping wspomaga:
- wchłanianie wysięków i siniaków,
- wchłanianie obrzęków,
- zmniejsza stany zapalne,
- poprawia mikrokrążenie krwi i limfy,
- pracę mięśni i stawów,
- walkę z dolegliwościami bólowymi na przykład stawów kolanowych, barkowych czy kręgosłupa,
- leczenie blizn,
- odciążyć ciążowy brzuszek.

Dynamic tape jest nowszą wersją kinesiotapu. Główna różnica leży w możliwościach elastycznych taśmy, która rozciąga się w każdym kierunku (kinesiotape tylko w dwóch) oraz wytwarza siłę o mocy kilku kilogramów. Dlatego dzięki tej drugiej właściwości poprawia mobilność i funkcję stawu oraz wspomaga odciążenie osłabionych mięśni. Posiada 3 wersje kolorystyczne ale każda z nich ma inne napięcie.

Ze względu na swoje właściwości nazywany jest tapem biomechanicznym, ponieważ absorbując obciążenia wpływa na ruch stawów oraz pracę mięśni.


Zapraszamy na zabieg.
Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

lub umów się przez: Znanego Lekarza