; Konsultacja Dietetyczna - Doświadczony Dietetyk - Kraków MedisPoint
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Konsultacja dietetyczna

Konsultacja Dietetyczna – świadomość zdrowego komponowania posiłków

Podczas konsultacji dietetyk zbiera informacje na temat sposobu odżywiania, stanu zdrowia oraz aktywności fizycznej pacjenta. Wszystkie dane udzielane są w formie wywiadu, aby podczas podsumowania konsultacji przekazać konkretne wytyczne dotyczące żywienia oraz stylu życia.

Kolejną częścią wizyty jest interpretacja badań laboratoryjnych oraz pomiary składu, oraz masy ciała. Wskazania poza podstawowymi danymi informują m.in. o zawartości tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej, a jeśli zajdzie potrzeba dodatkowo mierzony jest obwód talii i bioder. Badania dają nie tylko obraz aktualnego stanu zdrowia, ale pozwalają monitorować postępy podczas kolejnych wizyt.

Przed konsultacją dietetyczną należy:

  • Przygotować dziennik żywieniowy,
  • Zabrać aktualne badania laboratoryjne,
  • Spisać pytania do dietetyka.

Dieta, czyli sposób na kontrolę zdrowia

Każdy z nas ma swój własny sposób odżywiania, który rozwinął się przez całe życie i odzwierciedla tradycje rodzinne, regionalne i kulturowe. Kojarzymy ideę jedzenia z relaksem, przyjemnością, towarzystwem przyjaciół. Jedzenie to jednak coś więcej niż przyjemny smak i piękny zapach. Musi dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych elementów, aby zapewnić jego prawidłowe funkcjonowanie.

Dieta odgrywa ważną rolę w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń, takich jak otyłość, choroby układu krążenia, przewodu pokarmowego, nerek, cukrzycy, nowotworów, alergii. Aby zagwarantować sobie kapitał zdrowotny, ważne jest, żeby mieć świadomość znaczenia posiłków i wybrać zdrową i zbilansowaną dietę. Nowoczesna dietetyka oferuje wiele możliwości oraz zróżnicowane i elastyczne plany żywieniowe. Dietetyk może doradzić i wesprzeć w znalezieniu diety odpowiadającej nie tylko Twoim potrzebom, ale także gustowi.

Konsultacja dietetyczna – Twoje właściwe podejście do zdrowia

Podczas konsultacji dietetyk zapyta o powód wizyty i przeprowadzi szczegółowy wywiad:

  • Wykona pomiar wagi,
  • Zbada nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną i zawodową,
  • Przeanalizuje wszelkie problemy dietetyczne,
  • Weźmie pod uwagę upodobania, ograniczenia rodzinne i zawodowe, styl życia.

Na podstawie zebranych informacji zgodnie z prośbą i oczekiwaniami dietetyk przygotuje spersonalizowany plan żywieniowy, który następnie omówi z pacjentem. W razie potrzeby pomoże również w wyborze żywności oraz odpowiednich metod i technik przygotowywania posiłków.

 

Sprawdź nasz cennik i umów się na wizytę.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

 

Przeczytaj więcej:
Jak za pomocą diety poprawić swoje zdrowie?