; Masaż Leczniczy Kraków- Wykwalifikowany Fizjoterapeuta - MedisPoint
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

masaż leczniczy wykonywany w okolicy kręgosłupa szyjnego. fizjoterapeuta za pomocą specjalnej techniki przeprowadza masaż leczniczy na pacjentce

Masaż Leczniczy Kraków

Masaż Leczniczy – terapeutyczne wsparcie dla organizmu. Masaże często kojarzą się z relaksacją, dobrym samopoczuciem i należą do najstarszych środków w medycynie. Zabiegi są wykonywane przez przeszkolonych specjalistów, takich jak fizjoterapeuci i często przepisywane przez lekarza, jeśli występują pewne upośledzenia fizyczne. Ich celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie ograniczeniom ciała lub łagodzenie wynikających z nich objawów, tak aby pacjent mógł ponownie prowadzić bezobjawowe życie.

Masaż leczniczy ma służyć przede wszystkim w celach leczniczych i zdrowotnych. Jego właściwości działają na skórę, tkanki podskórne, mięśnie, stawy, ścięgna, więzadła, układ nerwowy, naczynia krwionośne i limfatyczne.

Podczas masażu fizjoterapeuta wykonuje różne chwyty i techniki. Masaż leczniczy ma za zadanie eliminację chorób, zmniejszanie bólu i zapobieganie kontuzjom a ponadto przyśpiesza proces leczenia.

Wskazania do masażu leczniczego to na przykład:

  • Napięcie mięśni,
  • Wady postawy,
  • Problemy mięśniowo-szkieletowe,
  • Skrócenie mięśni,
  • Kontuzje,
  • Problemy z funkcjonowaniem narządów,
  • Choroby przewlekłe,
  • Depresje.

Jakie są pozytywne skutki masażu leczniczego?

W masażu leczniczym terapeuta dobiera jedną lub więcej odpowiednich form terapii do celowego leczenia istniejących dolegliwości. Zwykle różne techniki są łączone i dostosowywane precyzyjnie do objawów i pacjenta.

Zabieg pomaga w problemach układu mięśniowo-szkieletowego, leczy napięcia, skrócenie mięśni i tkanki łącznej. Masaż leczniczy może być dodatkowo stosowany w przypadku dysfunkcji organizmu, takich jak problemy trawienne lub złożone dolegliwości bólowe w tym bóle głowy i migreny.

Zabieg masażu poprawia ukrwienie i przemianę materii w mięśniach, tkance łącznej i powięziach. W związku z tym uwalniane są napięcia i przywracana równowaga mięśniowa. Wzmacnia usuwanie produktów przemiany materii ze stawów oraz stymuluje produkcję mazi stawowej. Bodźce mechaniczne usuwają martwe komórki naskórka i zwiększają dopływ krwi do skóry.

Za pomocą odpowiednich technik masażu można wpływać odpowiednio na stymulację pracy narządów. Poprzez obniżenie rytmu serca i ciśnienia krwi, tempa oddechu, napięcia mięśniowego i temperatury ciała osiąga się ogólne odprężenie psychiczne.

Masażu nie należy wykonywać w przypadku otwartych ran, ciężkich chorób układu krążenia, ostrych stanów zapalnych czy gorączki.

 

Masaż Leczniczy Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921