; Masaż Tybetański Kraków - Masaż Relaksacyjny - Medycyna Tybetańska
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

technika masażu tybetańskiego

masaż tybetański

Masaż Tybetański Kraków

Masaż tybetański to rodzaj masażu relaksacyjnego o długiej tradycji. Jest to istotny element medycyny tybetańskiej. Sztuka masażu tybetańskiego ma bardzo długą, bo liczącą sobie aż 5 tysięcy lat tradycję. Jest połączeniem klasycznego masażu leczniczego, refleksoterapii czyli uciskania odpowiednich punktów na stopach oraz bioterapii. Lecznicze właściwości masażu są znane nie od dziś. Techniki masażu pomagają zwalczyć różne dolegliwości, likwidują napięciowe bóle głowy oraz przyspieszoną pracę serca, redukują lub zatrzymują krwawienia, łagodzą rwę kulszową i bóle lędźwiowe, regulują miesiączki, redukują częste oddawanie moczu, czkawkę, likwidują zaparcia.

Przebieg masażu.

Masaż rozpoczyna się od delikatnego oczyszczenia i powolnego wprowadzania klienta w stan głębokiego odprężenia. Masaż tybetański charakteryzuje się pięcioma technikami:

  • gładzenie,
  • wcieranie,
  • ugniatanie,
  • uciskanie.

Masaże wykonuje się w pozycji siedzącej, leżącej na brzuchu i na plecach, a ułożenie osoby masowanej powinno wpływać na rozluźnienie mięśni całego ciała. Chwyty stosowane w obszarach tkanek miękkich czy aparatu stawowego mają zróżnicowaną siłę oddziaływania. Od bardzo delikatnych do bardzo głębokich, bodźcowych, nawet bolesnych. Wybór określonej techniki zależy od stanu psychofizycznego pacjenta i od rodzaju jego problemu lub choroby.

Dla kogo masaż Tybetański

Wskazań do stosowania masażu tybetańskiego jest wiele. Leczniczy masaż tybetański osiąga bardzo dobre efekty w likwidowaniu problemów wynikających z wysokiego poziomu stresu. Szybko i skutecznie likwiduje bóle mięśniowe. Wpływa na poprawę postawy naszego ciała, usuwa bóle głowy, migrenę. Pomaga również w przypadku stanów depresji i problemach ze snem. Ze względu na bezpieczne techniki terapii manualnej może być stosowany przy dolegliwościach kręgosłupa u kobiet w ciąży. Czas trwania: 30-60 minut.

 

Masaż Tybetański Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921