; Pedicure Leczniczy Kraków - Profesjonalny Podolog - Kosmetyka Stóp
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

pedicure leczniczy

Pedicure Leczniczy Kraków

Zabieg pedicure terapeutyczny przeznaczony jest dla osób, które z powodu deformacji stóp, bolesnych modzeli, odcisków, pękających pięt czy wrastających paznokci odczuwają dyskomfort. Zabieg różni się od wykonywanego w salonach kosmetycznych.

Podolog skraca i wygładza płytkę paznokci oraz oczyszcza ją ze zrogowaceń podpaznokciowych. Dodatkowo dokładnie i bezboleśnie usuwane są wszystkie hiperkeratozy (zrogowacenia) w obrębie stóp: odciski, modzele.

Czym różni się pedicure leczniczy od tego wykonywanego w gabinetach kosmetycznych?

Procedura stosowana w pedicure terapeutycznym jest podobna do tej w gabinetach kosmetycznych, z tą różnicą, że wymaga bardziej specjalistycznego podejścia ze strony centrum medycznego posiadającego odpowiednich specjalistów.

Mówiąc najprościej, pedicure leczniczy wykonywany jest przez wyspecjalizowanych podologów, którzy zadbają o wyeliminowanie pojawiania się problemów związanych ze stopami i paznokciami. Te przypadki, czy to łatwiejsze, czy trudniejsze, wymagają szczególnej uwagi. Szczególnie w sytuacjach, gdy pedicure leczniczy jest adresowany do diabetyków. W związku z tym obsługa wymaga dużej staranności i powinna być wykonywana wyłącznie przez doświadczonych i wyspecjalizowanych fachowców.

Co zawiera usługa pedicure leczniczego?

Pedicure terapeutyczny to zestaw czynności mających na celu leczenie, pielęgnację i naprawę problemów związanych ze skórą i paznokciami. W szczególności choroby leczone tą procedurą to:

  • Stwardnienie skóry, głównie na skutek codziennego stresu,
  • Pojawienie się modzeli, głównie z powodu używania nieodpowiedniego obuwia,
  • Hiperkeratoza pięt, podeszwy i śródstopia,
  • Wrastanie paznokcia w skórę,
  • Grzybica i inne podobne schorzenia.

Dodatkowo po zabiegu na skórę i paznokcie nałożone zostają specjalistyczne preparaty, które z powodzeniem można stosować do pielęgnacji domowej. Cały zabieg wykonywany jest przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi.

Rezultaty po pedicure leczniczym są natychmiast widoczne i odczuwalne, a na stopach można poczuć wyraźną ulgę. Czas potrzebny na wykonanie specjalistycznego pedicure terapeutycznego waha się od jednej do dwóch godzin, w zależności od problemu, z jakim zmaga się pacjent.

 

Pedicure Leczniczy Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921