; Pękające Pięty Kraków - Doświadczony Podolog - Atrakcyjne Ceny
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

pękające pięty pękające pięty

Pękające Pięty Kraków

Pękające Pięty – odkryj receptę na wstydliwy problem. Skóra pięt została przygotowana przez naturę do amortyzowania przeciążeń, w związku z tym jest grubsza niż na pozostałej części stopy. Jednak przy złej pielęgnacji, nadmiernej aktywności, źle dobranym obuwiu lub nadwadze może wysuszać się, przesadnie narastać lub pękać, wywołując ból. Przez otwarte rany wnikają bakterie, wirusy i grzyby powodując infekcje i utrudnione gojenie.

Leczenie pękających pięt polega na dokładnym oczyszczeniu zrogowaceń, niwelowaniu pęknięć, odciążaniu i zaaplikowaniu specjalistycznej maści regenerującej. Zalecana jest współpraca z terapeutą, stosowanie się do zaleceń i wizyty kontrolne co kilka tygodni. Wówczas problem z pękającymi piętami ustępuje, a skóra odzyskuje blask i młody wygląd.

Jak zapobiegać pękaniu pięt?

Brak nawilżenia jest główną przyczyną pojawiania się pęknięć na piętach. Dlatego wskazane jest codzienne nawilżanie i odżywianie stóp. Regularne stosowanie tarki lub pumeksu pomoże również zachować elastyczność i miękkość skóry.

W zakresie pielęgnacji istnieje wiele kremów nawilżających, odżywczych i regenerujących, które będą niezbędne w fazie leczenia. Sztandarowym składnikiem aktywnym w pielęgnacji suchych i popękanych stóp jest mocznik. Dla skutecznego działania keratolitycznego należy upewnić się, że wybraliśmy środki miejscowe o określonym stężeniu. Jeśli chodzi wyłącznie o nawilżenie, wystarczy 5% zawartości mocznika. Natomiast jeżeli szukamy ścierania chemicznego, aby uniknąć mechanicznego usuwania naskórka, warto, aby produkt zawierał najmniej 25 do 30% mocznika w kremie. Dobre skutki przynosi również pielęgnacja oparta na olejach roślinnych (shea, oliwa z oliwek, gliceryna) bogatych w kwasy tłuszczowe.

Jeśli pęknięcia są bolesne lub głębokie i proste leczenie nie wystarczy konieczna będzie konsultacja z podologiem. Ekspert zetrze martwy naskórek ostrzem skalpela, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty. Przy zastosowaniu środków miejscowych na suche stopy, pięta odzyska swój pierwotny wygląd po około 15 dniach. Następnie konieczne będzie utrzymanie efektu regularnym nawilżaniem i pielęgnacją, która pomoże skórze się zregenerować.

Dopóki pęknięcia pięt są tylko nieestetyczne, wystarczy zabieg kosmetyczny połączony ze starciem zrogowaciałego naskórka. Jednak w przypadku bólu lub towarzyszącej mu patologii (cukrzyca, zapalenie tętnic) wskazana jest konsultacja z podologiem, aby zapobiec ewentualnym komplikacjom.

 

Pękające Pięty Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921