; Przezskórna Elektroliza EPTE - Certyfikowany Terapeuta EPTE - Kraków
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Zabieg za pomocą igły do akupunktury

EPTE pod kontrolą USG w Krakowie

Przezskórna Elektroliza EPTE

Certyfikowany fizjoterapeuta

Przezskórna Elektroliza EPTE

Przezskórna Elektroliza EPTE – w drodze do szybszej regeneracji ciała.

Leczenie za pomocą przezskórnej elektrolizy polega na zastosowaniu modulowanego prądu elektrycznego bezpośrednio na uszkodzonej tkance miękkiej pod kontrolą aparatu USG. Za pomocą igły do akupunktury, modulatora intensywności EPTE oraz USG wprowadza się prąd w uszkodzone miejsce. Następnie dostarczony impuls wywołuje swoistą reakcję samoistnego gojenia tkanki w leczonym obszarze.

Skuteczność niezależnie od typu choroby.

EPTE sprawdza się zarówno u sportowców na światowym poziomie, jak i u osób z typowymi urazami z przeciążenia. To innowacyjna metoda leczenia ścięgien i mięśni, która gwarantuje szybką ulgę i wysoką skuteczność.

Metoda ma na celu intensyfikację mechanizmów gojenia w różnych patologiach tkanek miękkich (ścięgna, mięśnie, więzadła itp.) Przezskórna Elektroliza EPTE jest bezsprzecznie niezbędnym i sprawdzonym narzędziem terapeutycznym w dziedzinie urazów sportowych, terapii mięśniowo-szkieletowej, chirurgii ortopedycznej i traumatologii.

Na czym polega zabieg.

Technika przede wszystkim wywołuje reakcję elektrochemiczną zachodzącą tylko w uszkodzonej tkance. Podstawowym celem jest wytworzenie elektrolizy, która wyzwala kontrolowane działanie przeciwzapalne i wzmacnia gojenie.

Zabieg Przezskórnej Elektrolizy EPTE aktywuje mechanizmy komórkowe zaangażowane w fagocytozę i regenerację uszkodzonych tkanek, aby osiągnąć jak najlepsze efekty terapeutyczne w ścięgnach, mięśniach, więzadłach, tkance bliznowatej itp.

Metoda przede wszystkim jest stosowana przez ortopedów, fizjoterapię, rehabilitację, lekarzy sportowych i inne specjalizacje medyczne. Godnym uwagi jest to, że metoda gwarantuje bezpieczeństwo, zapewnia szybki powrót do zdrowia i prawie 100% skuteczności.

Przezskórna Elektroliza EPTE – w drodze do szybszej regeneracji ciała

Metoda przezskórnej elektrolizy EPTE jest skuteczna u wszystkich typów chorych, od sportowców na światowym poziomie, do osób z typowymi urazami z przeciążenia.

Schorzenia leczone za pomocą metody EPTE obejmują:

  • Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej (łokieć tenisisty, ból łokcia),
  • Uszkodzenie ścięgna Achillesa (ból, zapalenie),
  • Zapalenie więzadła właściwego rzepki (kolano skoczka, ból okołorzepkowy),
  • Uszkodzenie ścięgien stożka rotatorów (kontuzja barku),
  • Zwapnienie ścięgien stożka rotatorów (zwapnienie ścięgien barku),
  • Zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa, ból pięty),
  • Zrywanie zrostów (blizn).

Maksymalny czas trwania leczenia metodą EPTE wynosi pięć tygodni (w przypadku przewlekłych chorób ścięgien) i jest wskazany w kontekście najczęstszych urazów tkanek miękkich, takich jak ścięgno rzepki, ścięgno Achillesa i stożek rotatorów.

 

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921