; Rekonstrukcja Paznokcia Kraków - Doświadczony Podolog
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

preparaty do rekonstrukcji paznokcia

Rekonstrukcja Paznokcia Kraków

Rekonstrukcja Paznokcia – sposób na piękne i zdrowe stopy. Paznokcie stóp często narażone są na wszelkie urazy, przeciążenia czy infekcje, w wyniku czego mogą zostać osłabione i łatwo ulegać uszkodzeniom.

Niezależnie czy tkanka jest pourazowa, nadłamana, czy rozdwajająca się można ją zabezpieczyć specjalistycznym żelem podologicznym służącym do rekonstrukcji uszkodzonych paznokci. Osobom, u których wzrost płytki z jakichś przyczyn został zahamowany, również poleca się zabieg odbudowujący.

Jak wygląda proces rekonstrukcji paznokcia?

Procedura polega na dokładnym oczyszczeniu paznokcia, odtłuszczeniu płytki i odbudowie ubytków przy pomocy żelu. Tak zregenerowana powierzchnia zabezpiecza paznokieć przed kolejnymi urazami, a cząsteczki srebra obecne w preparacie dodatkowo chronią tkankę przed infekcjami.

Ze względu na specyfikę paznokci zdeformowanych, problematycznych lub zagrzybionych stosowany przez nas zabieg (technika bezbolesna) obejmuje:

  • W przypadku grzybicy – usunięcie lub oczyszczenie zakażonej tkanki,
  • W przypadku wad rozwojowych – przywrócenie odpowiedniego kształtu paznokcia.

We wszystkich przypadkach usuwa się grzyby bytujące na powierzchni skóry (dermatofity) i pielęgnuje otaczającą skórę. Po odpowiednim przygotowaniu paznokieć odbudowuje się materiałem podologicznym, który kształtuje się analogicznie do naturalnego paznokcia, przywracając mu normalny wygląd i funkcję. Należy zauważyć, że efekt estetyczny uzależniony jest od deformacji łożyska paznokcia. Wszelkie kwestie techniczne dotyczące zabiegu są omawiane przed zabiegiem.

Warto pamiętać, że rekonstrukcja paznokcia przeprowadzona zostaje na bazie substytutu naturalnego paznokcia. Z tego powodu zaleca się wizytę kontrolną u podologa, aby po czasie sprawdzić stan odbudowanej tkanki. Należy mieć również na uwadze, że paznokcie z infekcją grzybiczą lub bakteryjną w pierwszej kolejności poddawane są leczeniu, a dopiero później przeprowadza się zabieg rekonstrukcji.

Kiedy należy przeprowadzić zabieg odbudowy paznokcia?

Odbudowa paznokcia jest konieczna gdy:

  • Nastąpiło mechaniczne usunięcie części paznokcia w trakcie leczenia infekcji grzybiczych,
  • Łożysko paznokcia jest zdeformowane lub zainfekowane, co zawsze prowadzi do uszkodzenia paznokcia (grzyb paznokci),
  • Paznokcie są kruche, popękane, zniszczone i bardzo krótkie, ciężko rosną lub wymagają wzmocnienia.

 

Rekonstrukcja Paznokcia Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921