fbpx
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

sonofeedback trening medyczny

trening medyczny sonofeedback

Sonofeedback

Sonofeedback innymi słowy, jest treningiem medycznym pod kontrolą aparatu USG oraz doświadczonego fizjoterapeuty.

Ultrasonografia (USG) narządu ruchu w fizjoterapii i rehabilitacji to doskonałe narzędzie, które ułatwia postawienie trafnej diagnozy funkcjonalnej oraz co niemało ważne wykrycie przeciwskazań do fizjoterapii, rehabilitacji i treningu. Przede wszystkim za pomocą badania USG narządu ruchu fizjoterapeuta bardziej precyzyjnie dostosuje właściwą terapie dla pacjenta.

Dodatkowo dzięki obrazowi USG narządu ruchu fizjoterapeuta, może na bieżąco ocenić efektywność prowadzonej terapii i korygować stosowane techniki fizjoterapeutyczne do potrzeb pacjenta. W rezultacie prowadzi do szybszego powrotu do pełnej sprawności. USG narządu ruchu w fizjoterapii jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną .

Fizjoterapeuta wykorzystuje USG narządu ruchu jako narzędzie do oceny :

Mięśni, aktywności mięśni (jakość mechaniki tkanki względem siebie), zerwania lub uszkodzenia mięśni, może ocenić i zmierzyć wielkość krwiaka oraz monitorować proces gojenia tkanek miękkich.

Stawów, USG jest doskonałym narzędziem do wykrywania wysięku w stawie. Pozwala ocenić chrząstkę stawową, jej grubość oraz zarys. Co pozwoli już we wczesnym stadium wykryć jej zwyrodnienie. Bardzo dobrze widoczne są również łąkotki stawowe i ich uszkodzenia oraz zerwania i naderwania więzadłowe, co pozwala na ocenę stabilności stawu.

Ścięgien, podobnie jak mięśnie można badać w sposób statyczny oraz dynamiczny, co pozwala na ocenę ich wewnętrznej struktury, zbliznowaceń, podwichnięć, niestabilności oraz patologicznych zmian.

Nerwów, podobnie jak w ocenie ścięgien i mięśni możliwe są do zaobserwowania sklejenia i zbliznowacenia drażniące nerw, zmiany pourazowe takie jak uszkodzenia związane z naciągnięciem czy stłuczenia nerwu oraz widoczne są zmiany patologiczne np. nerwiak.

Kości, USG może być przydatne do oceny okostnej ponieważ widoczne są jej przerwania szczególnie w ocenie złamań, złamań z przeciążenia, zapalenia kości, również obserwować wyrośla kostne.


Zapraszamy na zabieg.
Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921

lub umów się przez: Znanego Lekarza