; Terapia Manualna - Doświadczony Fizjoterapeuta - MedisPoint Kraków
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

ból kręgosłupa

rwa barkowa

terapia manualna

Terapia Manualna Kraków

Terapia manualna (K-E OMT) to kompleksowy system badania i leczenia osób z chorobami i dysfunkcjami w obrębie kręgosłupa, stawów, nerwów i mięśni. W swoim podejściu leczenie manualne służy znalezieniu pierwotnej przyczyny patologii, każdej zgodnie z indywidualną koncepcją ciała i źródłem bólu.

Terapeuta manualny za pomocą testów i badania palpacyjnego określa dysfunkcje obejmujące tkanki pacjenta, a następnie przystępuje do zniwelowania i usunięcia niepożądanych stanów.

Do mobilizacji kości, nerwów i tkanki mięśniowej stosuje się specjalne techniki, które są wykonywane całkowicie ręcznie. W oparciu o rozumowanie kliniczne wykonuje się łagodną mobilizację lub większą manipulację. Ponadto dzięki szczegółowej ocenie układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego, dotknięte obszary można zidentyfikować i naprawić przed spowodowaniem poważnego problemu. Co najważniejsze dokładna ocena danego przypadku pozwala określić czy dysfunkcja jest spowodowana zapaleniem nerwu, czy jest pochodzenia stawowego lub mięśniowego.

Terapia manualna pozwala uniknąć ryzyka rozwoju przewlekłego bólu i niepełnosprawności. Sprawdza się nie tylko u ludzi młodych, ale także w populacji osób starszych, które mogą cierpieć na poważne choroby zwyrodnieniowe.

Terapia znajduje swoje zastosowanie w leczeniu w takich schorzeń jak na przykład:

  • Bóle kręgosłupa,
  • Dyskopatia,
  • Rwa kulszowa, rwa barkowa,
  • Niestabilność segmentów kręgosłupa,
  • Urazy sportowe mięśni i ścięgien,
  • Neuropatia,
  • Przykurcze mięśniowe,
  • Ograniczenie ruchomości stawowej,
  • Po zabiegach operacyjnych ortopedycznych i neuroortopedycznych,
  • Po leczeniu operacyjnym kręgosłupa.

Jakie są efekty terapii manualnej?

Przede wszystkim kuracja uśmierza ból oraz działa mechanicznie na stawy, co sprawia, że stają się one bardziej ruchome i działają prawidłowo. Ponadto leczenie ma znaczny wpływ na psychikę pacjenta, ponieważ natychmiast odczuwa on ulgę w bólu. Terapię manualną mogą wykonywać wszyscy pacjenci, bez względu na wiek i płeć. Specjalista przeprowadzający zabieg konsultuje każdy przypadek z osobna i dobiera środki dostosowane pod danego pacjenta. Reasumując niski koszt w połączeniu z szybkim rezultatem, który zwalcza przyczynę bólu, sprawia, że terapia manualna jest bardzo popularną metodą na całym świecie.

 

Terapia Manualna Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na terapię.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921