; Indywidualne Wkładki 3D - Wkładki Ortopedyczne - Kraków MedisPoint
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Indywidualne Wkładki 3D

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Indywidualne Wkładki 3D

Indywidualne Wkładki

Indywidualne wkładki 3D – skuteczna pomoc na problemy stóp.
Bez wątpienia stopy to fundament układu ruchu. Dlatego jedna nawet drobna nieprawidłowość w ich funkcjonowaniu może wpłynąć na pozostałe części całego organizmu. Przeciążona stopa, usztywniony staw lub dolegliwości bólowe mogą powodować upośledzenie funkcji kolan, bioder, miednicy i kręgosłupa. W związku z tym znacząco obniżyć jakość życia.

Na rynku dostępne są różne wkładki do butów. Niestety nie sprawdzą się w każdym przypadku, tak samo, jak nie wszystkie choroby leczy się jednym lekiem. Dlatego nie zalecamy pacjentom noszenia wkładek kupionych „na oko”, gdyż nieprawidłowe dopasowanie ich do konkretnego problemu stóp może pogłębić wady postawy. W związku z tym, tylko wkładki zaprojektowane specjalnie pod danego pacjenta mają szansę poprawić biomechanikę stopy i przywrócić jej prawidłowe funkcje.

W jaki sposób w MedisPoint wykonujemy wkładki dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta?

Usługa, którą oferujemy, jest podzielona na kilka kroków, a każdy z nich odgrywa istotną rolę w prawidłowym procesie leczenia. Nasz system obejmuje:

Wywiad i badanie manualne
Przeprowadzamy wstępne rozpoznanie, sprawdzamy przyczyny zaistniałej wady, postawę ciała, zakres ruchu w poszczególnych stawach (tylko ruchome stawy można korygować).

Badania komputerowe
Wykonujemy dokładną analizę budowy stopy, ułożenia kolan i pięt, rozłożenia siły nacisku podczas spoczynku i w ruchu, prędkości chodu, sposobu przetaczania stopy podczas wykonywania kroku.

Indywidualny projekt
Projektujemy wkładki z uwzględnieniem wyników wszystkich badań, dobieramy twardość materiału pod indywidualne potrzeby pacjenta i cel przeznaczenia. Dopasowujemy wkładki do konkretnego obuwia.

Kontrolę użytkową
Przeprowadzamy badania kontrolne po około 6 miesiącach od rozpoczęcia użytkowania wkładek przez pacjenta, co daje możliwość korygowania wszelkich zmian w anatomii stopy.

W jakich przypadkach warto rozważyć wkładki indywidualne?

Rozwiązanie, które proponujemy, sprawdza się w leczeniu przede wszystkim schorzeń takich jak:

 

Sprawdź nasz cennik i umów się na badanie.

Rejestracja telefonicza w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku

+48 693-917-921

ul. Mehoffera 10
31-322 Kraków