; Usuwanie Odcisków i Modzeli Kraków - Zabieg Podologiczny - MadisPoint
Odwiedź nas
ul. Mehoffera 10, Kraków
Godziny otwarcia
Pon - Piątek: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

profesjonalne usuwanie odcisków

zabieg usuwania odcisków na stopie

Usuwanie Odcisków i Modzeli Kraków

Hiperkeratoza to zjawisko przyspieszonego namnażania się komórek warstwy naskórka. Najczęstszą przyczyną jest ciągły ucisk w danym miejscu, tarcie bądź urazy mechaniczne. Wówczas skóra produkuje „warstwę ochronną” w postaci twardej, grubej, szaro-żółtej powłoki, która naciskając na zakończenia nerwowe, może powodować dyskomfort i odczucia bólowe.

Zrogowacenia obejmują szereg dolegliwości, takich jak:

Kiedy należy skonsultować się z podologiem?

Odciski i modzele są bardzo powszechne i przez większość czasu są dość łagodne. Ich główną wadą przede wszystkim jest to, że przeszkadzają w chodzeniu z powodu bólu, jaki mogą powodować. Jednak odciski lub modzele mogą ulec zakażeniu, stając się zaognione, czerwone i bardzo bolesne. Konieczne jest wówczas skonsultowanie się z lekarzem, który zaleci leczenie lub skierowanie do specjalisty chorób stóp: podologa.

Pomoc w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych symptomów polega na dokładnym oczyszczeniu skóry z niepożądanych zrogowaceń przy użyciu płynu zmiękczającego, dłuta, skalpela, narzędzi rotacyjnych i odciążeniu danego miejsca.

Podolog może również zalecić regularne stosowanie kremu zmiękczającego, odpowiedniej suplementacji, preparatów na brodawki, bądź dodatkowo noszenie specjalistycznych wkładek. Takie wkładki, nasza klinika dopasuje indywidualnie do każdego pacjenta za pomocą badań komputerowych.

W przypadku poważniejszych zmian: bardziej rozległych lub trwających dłużej niezbędna jest współpraca pacjenta i odpowiednia pielęgnacja domowa, która zapobiegnie nawrotom dolegliwości.

Jakie grupy osób są najczęściej narażone na zrogowacenia?

Odciski i modzele są bardzo rzadko spotykane u dzieci i młodzieży, a grupami bardziej narażonymi na ich rozwój są:

  • Kobiety, które ze względów estetycznych i modowych często noszą wąskie buty na wysokich obcasach (nawet bardzo wysokich),
  • Sportowcy uprawiający długie spacery lub dużo biegający, ponieważ wysoka temperatura i tarcie może prowadzić do powstawania odcisków i modzeli,
  • Osoby z bardzo cienką skórą lub dużymi palcami, które są bardziej narażone na tarcie obuwia,
  • Osoby starsze, ponieważ skóra ich stóp ma tendencję do wysychania i staje się cieńsza, przez co jest bardziej wrażliwa na tarcie i łatwiej się podrażnia,
  • Pacjenci z deformacjami stóp lub palców.

Usuwanie odcisków i modzeli Kraków - Nowoczesna Klinika

Sprawdź nasz cennik i umów się na zabieg.

Rejestracja telefoniczna w godzinach 8:00-16:00,
od poniedziałku do piątku.

Zadzwoń: +48 693-917-921